Strona główna | Ludzie| Historia | Texty | Download | Galeria | Linki | Kontakt

 

Strona główna Historia Ludzie Galeria Download Texty Linki KontaktRymań :

 

Archiwum OKW:

* O.K.W - 100% DIY *

Postanowiliśmy przybliżyć trochę czasy, w których zaczynaliśmy naszą działalność. Były to naprawdę punkowe czasy, gdyż wszystko robiło się samemu (obecnie nazywa się to D.I.Y) począwszy od gitar, sprzętu, koszulek, nagrywania i dystrybucji nagrań, organizacji imprez, tworzenia czasopism po wszelkie zmagania z systemem.

 

Więc zobacz jak było:

 

 

 

1986

Pierwszy bas Markusa (1986) - Defil Luna Bass . Zakupiony w sklepie muzycznym w Koszalinie za oszczędności. Wyboru w sklepie nie było.

1986

Gitara KOSMOS DEFIL. Pierwsza gitara, którą w życiu trzymał Dingher. Była później tuningowana m.in. przez zmianę przetworników na podróby gibsona.

 

1986/2009

Pierwsze próby odbywały się w szkole w Rymaniu na piecu Contra 60, który oficjalnie służył do nagłaśniania szkolnych imprez. Jak widać sprzęt się zachował, ale niestety nie działa

2008

wygrzebany gdzieś oryginal mostek of KOSMOS DEFIL oraz klucz i gałki na potencjometry (kto używał to się wzrusza)

 

1986

Efekt do gitary typu FUZZ. Nie pamiętamy skąd się wziął. Przester miał niezły, ale dużo szumów. No i, co kiedyś było atrakcją, żeby zadziałał czasem trzeba było mu przyładować "z kopa".

 

1987 ? może 1988?

Własnoręcznie wykonany przez Dinghera efekt gitarowy typu: DISTORTION. Działał!

 

 

1987

Markus gra na swojej Lunie lecz stuningowanej, Dingher na wiośle swojej produkcji z gryfem z Kosmosa (cały osprzęt pochodził z firmy Mayones z Gdańska)

1988

Jako, że mieliśmy próby w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymaniu, dostaliśmy od dyrekcji propozycję (nie do odrzucenia) aby zagrać na Dożynkach w Połczynie Zdroju. Daliśmy radę i jak widać nawet otrzymaliśmy dyplom.

 

grudzień 1988

Markus ze swoim nowym basem wykonanym przez Dinghera (gryf z Luny, osprzęt - Mayones Gdańsk)

 

początek lat 90-tych

Dingher z gitarą własnej produkcji, z gryfem kolegi z koszalina , któremu gitara "spadła", osprzęt tradycyjnie z firmy Mayones.

2011 - najdłużej używane wiosło - ZAK Mayones (zakupione u producenta w Gdańsku w roku 1994 czy 1995) idzie w odstawkę. Będzie zapasem (już użytym - świdwin 2011).

 

dingher 2007 & design by Sliffka

Archiwum OKW :

Franka Skariepata :

Zine muzeum :